foto

Kołobrzeg jest jednym z największych polskich uzdrowisk. Miasto leży w dolinie rzeki Parsęty nad Morzem Bałtyckim. Zdrowotny mikroklimat, złoża borowiny, źródła solankowe, letnie imprezy  ściągają tysiące turystów z kraju i zza granicy. Z portu wypłwają różne statki pasażerskie i wycieczkowe. W sezonie letnim jest możliwość wycieczki na wyspę Borholm i Rugię. Wypoczynek w Kołobrzegu można zaplanować na dowolną porę roku, ponieważ każda pora ma swój urok, gdy znajdziemy się w tym pięknym, nadbałtyckim mieście.

Latem w Kołobrzegu odbywają się liczne imprezy kulturalne, rekreacyjno-sportowe i rozrywkowe. Do najbardziej popularnych należą między innymi: Międzynarodowe Spotkania z Folklorem, Jarmark Solny, występy znanych artystów w Amfiteatrze, częstym gościem jest Festiwal Kultury Indii- organizowany przez osoby z  różnych krajów. Od kilku lat tradycją stała się impreza na rozpoczęcie lata, której patronem jest jedna z ogólnokrajowych stacji telewizyjnych. Kołobrzeg posiada dużą ilość zabytków i ciekawych miejsc.

Jednak nie tylko latem w Kołobrzegu można spędzać aktywnie czas. Poza sezonem jest tutaj równie atrakcyjnie. Pobliskie lasy są pełne grzybów a miłośnicy wędkarstwa, rybackim kutrem mogą wypłynąć w morze. Bardzo ciekawą formą wypoczynku są rowerowe wycieczki specjalnymi szlakami.

Informacja turystyczna

ul. Dworcowa 1 | 78-100 Kołobrzeg
tel./fax: + 48 0 94 352 79 39